Pátek Sobota

15:30 OTEVŘENÍ AREÁLU FESTIVALU

Vstupné 250 Kč (děti do 12 let mají vstup zdarma).

16:00 Korjen (CZ, PL, SVK, BiH)

Tři divoženky různých evropských krajin se na společné cestě hledání kořenů nechají nést třemi místními šerpy. Kouzlo lidové tvořivosti se tak potkává s krásou jejich individualit za kroku moderních beatů ...

více »« méně

Korjen je mezinárodní formace world-music formace usazená v Praze, která čerpá z lidové hudby celé Evropy a tento tradiční odkaz přetváří do své estetiky, ve které má místo breakbeat, jazz, hip-hop, drum'n'bass, rock a cokoliv, co jim přijde pod ruku.

Web, Youtube

Korjen

17:00 The Odd Gifts (CZ)

Kapela The Odd Gifts, projekt zakládajícího člena Eggnoise Ondřeje Galušky, se odvážila na nové nahrávce Migrant Songs překročit příjemné nekonfliktní pozlátko současné popkultury.

více »« méně

Texty na problematiku témat nenahlíží jednostranně, ale snaží se postihnout široký koncept migrace po celém světě v dlouhodobějším horizontu. Příjemné indie popové skladby The Odd Gifts ukrývají zprávu o krizi našeho vlastního směřování.

Kapela si vysloužila několik nominací na nezávislých TAIS Awards, i celosvětových Just Plain Folks. Singl Migrant Song pak zabodoval v International Songwriting Contest.

Web, Youtube

The Odd Gifts

18:00 Yo Soy Indigo

Pražskou folk-funk skupinu s netradičním názvem Yo Soy Indigo založila americká zpěvačka a skladatelka Emily Thiel, která pochází z Connecticutu, ale usadila se v Praze.

více »« méně

Na postu basisty je člen tria -123 min Fredrik Janáček a také ostatní muzikantská jména slibují skvělý zážitek - perkusista Max Deyes, klávesista Mark Newson a houslista Adam Pospíšil.

Jejich hudba je originální fúzí popu, rocku, soulu, jazzu, folku a mnoha dalších vlivů.

Youtube

Yo Soy Indigo

19:00 Storytelling: Příběhy přes bariéry

Osobní příběhy čtyř vypravěčů. Životní osudy těch, kteří mají kvůli tělesnému handicapu cestu značně ztíženou. Ne hrdinové. Ne slaboši. Ne chudinky. Ne superstar. Bojovníci.

Příběhy přes bariéry

20:30 Longital (SK)

Longital je slovenské trio s dokonale jasným zábleskem geniality.

Tvůrci písňových obrazů nasátých rockem, folkem, osobitou poezií a nepravděpodobným druhem experimentátorství.

více »« méně

Hudba, která do vás napumpuje pyrotechnickou energii a vzápětí hladivě uvede do stavu levitace. Shina hraje na baskytaru, zpívá, tančí a nechává na sebe padat déšť z peří. Dano připomíná šťastného džina vypuštěného z lahve a nad zvukem jeho akustické kytary musíte přemýšlet, jestli se vám nezdá.

Longital přicházejí v nejlepším: rozšířeni na power trio o fenomenálního bubeníka a pianistu Mariána Slávku a s novým albem "Divoko".

Web, Youtube

Longital

22:00 Feel the Universe Circus Company (IT/DK/CZ) - KABARET

Cirkusová laboratoř, výzva, splněný sen - novocirkusová skupina studentů evropských cirkusových a divadelních akademií a její divoký kabaret. Strach je jen iluze!

23:00 Ting (USA, CZ, MEX)

Ting je osmi-členná mezinárodní banda z Prahy, která kombinuje mnoho stylů. Jejich hudba čerpá ze zdrojů jako je ska, rock, reggae, drum´n´bass, dancehall, swing, a hip hop.

Smícháním všeho dohromady si kapela vytvořila vlastní styl, kterému sami říkají "Praggamuffin". V roce 2013 kapela vydala své debutové CD "Man vs Wild", které bylo pokřtěno na společném koncertu s americkou legendou ska The Toasters. Za toto album získali cenu Anděl v žánru Ska & Reggae.

více »« méně

Na Habrovce představí zbrusu nové album Alter Ego, které má vyjít na jaře 2017.

Web, Youtube

Ting

Sobota Pátek

od 10:00 PROGRAM PRO DĚTI

10:30 Chytej ušima

Privátní koncert pro děti, komponovaný do loutkového příběhu skřítka, který se vydal na cestu do světa.

více »« méně

Tam potkává přátele a s nimi zažívá dobrodružství. Ryby, které touží po výletu do města, moucha, která si myslí, že je slon, prasátko na útěku, či zmatený medvěd, který nechal hlavu ve sklenici medu.

Nakonec skřítek najde ve světě paní skřítkovou. Seznámení spolu oslaví šiškovou zmrzlinou. Dvanáct písní uzavírá uspávanka.

Web, Soundcloud

Chytej ušima

11:30 Cirkus pod širým nebem

Cirkusový workshop, vedený členy Feel the universe circus company - zažij nový cirkus na vlastní kůži! Workshop je průchozí (nevyžaduje předchozí rezervaci) a bude trvat 2 hodiny.

12:00 Loutky bez Hranic: Příběhy malé Lupitiny González

Boj o přežití zahrnuje i to, že někdo nepřežije.

více »« méně

Mexická oslava Dušiček je barevná, veselá a smrtečky i smrťáci se s radostí schází a velkolepě slaví. Pojďme se podívat do rodiny malé Lupitiny, kde právě začíná mexický sváteční Den mrtvých - Día de los Muertos. Bude se tančit, bude se zpívat a bude se vyprávět. I zde, v Zemi mrtvých, se všichni rádi od srdce zasmějí!

Veselá loutková výprava do Mexika za tamní barevnou oslavou Dušiček, abychom si připomněli, že smrti není třeba se bát, protože je to přirozená součást našeho života.

Po představení následuje výtvarná dílna - výroba magnetických loutek.

Web

Příběhy malé Lupitiny González

13:00 Alasdair Bouch (GB)

Alasdair Bouch je anglický singer-songwriter. Muzikantem na plný úvazek se stal teprve před sedmi lety, ale s vystupováním jako frontman má více než 25 let zkušeností.

více »« méně

Během této doby si vytvořil pověst zpěváka s nezaměnitelným hlasem. Jeho styl je těžko definovatelný; mísí se v něm alternative-folk, melodický rock a hard blues. Jelikož je Alasdair světoběžníkem s kytarou v ruce, je jasné, že se v textech objevují zkušenosti a prožitky z dlouhých cest.

Během posledních let odehrál Alasdair běžně 150 vystoupení ročně, a to jak na samostatných koncertech, tak i na festivalech. Jeho intimní a vášnivé živé koncerty ohromily široké obecenstvo a nenechaly ani nejpřísnější kritiky na pochybách o tom, že Alasdair patří ke světové špičce.

Web, Youtube

Alasdair

14:00 The Mole's Wing Orchestra (CZ)

The Mole’s Wing Orchestra je mladou swingovou kapelou, která hraje pod vedením Luboše Krtičky taneční hudbu 30. a 40. let.

více »« méně

Repertoár tvoří skladby autorů, jako jsou Benny Goodman, Count Basie, Artie Shaw či Cole Porter. A nebude to jen koncert, ale i tančit se bude! Čeká nás tančírna vedená ostřílenými tanečníky, taneční boty není nutno mít.

The Mole's Wing Orchestra

Web, Youtube

15:00 Hard to Frame (CZ)

Kapelu Hard to Frame formuje náklonnost k elektronickým tanečním stylům, jako jsou drum and bass, dubstep nebo breakbeat.

více »« méně

Touha hrát tyto styly naživo, kombinovat je s ostatními žánry a propojovat nástroje akustické s nástroji elektronickými se pak promítla do nezaměnitelného zvuku kapely. Pětičlenná formace má za tři roky svého působení odehráno přes 33 koncertů v klubech i na festivalech.

Na podzim roku 2015 vydala své první EP Out of Frame, ze kterého singl Dreamy Eyes zabodoval v hitparádě Velká Sedma na Radiu 1.

Web, Youtube

Hard to Frame

16:00 Houpací koně (CZ)

„Dráty, roury, výměníky, teplárny, boudy a kůlny stejně jako skalní věže, divoký strže, borovice v písku, louky vysoko v kopcích. ...

více »« méně

... Paneláky a zasedačky vedle baroka a renesance. Ošklivost i krása. Na baru vedle sebe ten nejlepší a nejhorší koktejl, co Střední Evropa umí namíchat. A Ústí nad Labem, hlavní město týhle schizofrenie. Odtud jsme.“

Tvorba rockové kapely Houpací koně, která svou inspiraci našla v tónech Sonic Youth, Pixies nebo Dinousaur Jr., je úzce spojena s městem Ústí nad Labem a tamním klubem Mumie. První vystoupení měli v roce 1991, poslední, kritikou oslavovaná deska Kde jste mý přátelé dneska v noci vyšla v minulém roce.

Web, Youtube

Houpací koně

17:00 Refugee Safari (JO/SWE)

Co má společného IKEA, válka a zvířata? To se dozvíte v absurdním muzikálu o kulturním dialogu, hranicích a integraci.

více »« méně

V hlavních rolích palestinský herec Husam Abed a švédská zpěvačka Saga Björklund Jönsson, která je i autorkou hudby. Představení mělo premiéru v roce 2016 v uprchlickém táboře Baqa'a Palestinian Refugee Camp v Jordánsku.

Režie: Nicola Bremer / scénografie: Réka Deák / choreografie: Helen Morau

„Refugee Safari je společné dílo pěti lidí osmi národů, kteří mluví osmi jazyky. Někteří z nás vyrůstali v uprchlických táborech, někteří jsou ze zemí, které financují zbrojní průmysl. Myslíme si, že máme jako umělci zodpovědnost za to, co se dnes ve světě děje. Texty, hudba i celé naše hnutí je tedy založeno na našich myšlenkách, názorech o uprchlících, hranicích a o válce.”

Web

Refugee Safari

18:00 Bengas (CZ)

Kapela Bengas se na Habrovku vrací na po patnácti letech. Ano, počítáte správně, hráli na prvním ročníku.

více »« méně

Bylo to v dobách jejich největší slávy, kdy vystupovali po boku světoznámých Gipsy Kings a na poli romské populární hudby u nás neměli konkurenci. Leccos se od té doby změnilo, ale energie kapely Bengas zůstává stále stejně uhrančivá.

Kromě autorské tvorby se těšte se na častušky, čardáše, písně Romů z Ruska i Maďarska, balkánský folklór i blízkovýchodní rytmy.

Web, Youtube

Bengas

19:30 Feel the Universe Circus Company (IT/DK/CZ) - Sky is not the limit

Máte občas sen udělat něco, co jste ještě nikdy neudělali, ale bojíte se, jaké to bude mít následky? Sníte o tom, že byste se rádi podívali někam, kde jste ještě nikdy nebyli, ale máte obavy, že je pro vás taková cesta nedosažitelná?

více »« méně

Tak to je pravý čas si uvědomit, že strach je pouhou iluzí a že v životě můžete dokázat věci, které se můžou ostatním zdát nemožné. Vydejte se s námi do světa, kde je vše vzhůru nohama, do výšek, kde strach je pouze iluzí a vytvořte si společně s námi správný "nadhled".

Mezinárodní kolektiv studentů evropských cirkusových a divadelních akademií, jehož prvním počinem byl v létě 2016 projekt „Cirkus Laboratorium“, který mělo možnost shlédnout bez mála pět set diváků.

Začátkem roku 2017 si jako uskupení vytvořili nové jméno, příhodně spojené s filozofií umění, kterou s diváky sdílejí. Říkají si Feel the Universe Circus Company. S rokem 2017 také přichází i nová show s názvem „Sky’s not the limit“ - ČESKÁ PREMIÉRA!

Youtube, Instagram

Feel the Universe Circus Company

20:30 Chotokoeu (ESP)

V roce 2007 se dala dohromady partička pouličních perkusistů a kytaristů, kteří společně obráželi bary, kluby a festivaly ve španělské Galicii.

více »« méně

V roce 2009 vyhráli Galizia Crea Price, což jim umožnilo koupit dodávku a vyrazit na cesty. Zlomovým pro ně byl rok 2012, kdy vzali útokem řadu festivalů. Ve stejném roce se zrodila i jejich nová show zahrnující cirkusové prvky. Chotokoeu nejen baví, ale i šíří kulturu domovské Galicie. Na kontě mají několik alb, za sebou stovky koncertů.

Návštěvníky roztančí v sobotu večer svojí energickou náloží swingu, ska a rocku s balkánskými vlivy.

Web, Youtube

Chotokoeu

22:00 Anička a letadýlko: Pičus není kretén

Slavnost velké oběti začíná. Zahradní trpaslík ladí atmosféru a připravuje česnekové jednohubky.

více »« méně

Maruška a Jaruška obcují s minulostí, sklerózou i ďáblem, a nakonec v kostnatých dlaních drží srdce diváků. Je to příběh nesentimentálně dojemný. Groteska o dvou starých krávách a jednom zahradním trpaslíkovi.

Web

Anička a letadýlko

23:00 Snap Call (CZ)

Čtyřčlenná rock’n’ rollová kapela z Turnova zvítězila v roce 2015 v celonárodní soutěži kapel Skutečná Liga.

více »« méně

Kritici o nich tvrdí, že svou hudbou dokáží vyvolat atmosféru zakouřeného baru. Snap Call se pohybují v mixu vlivů blues rocku, hard rocku, motorkářského rock’n’rollu, jižanského rocku a dokonce byste vystopovali názvuky dirty country.

Letos se představili jako support kapely Wohnout v rámci jejich akustické šňůry napříč republikou.

Snap Call (CZ)

Web, Youtube

Další program

Bezbatour

Kombinace snahy umožnit lidem s postižením snáze a pohodlněji cestovat a zároveň získat další finanční zdroj pro výcvik asistenčních psů.

více »« méně

Na jedné straně umožňuje klientům s různými potřebami prožít nerušenou dovolenou a na druhé straně edukuje různé instance turistického průmyslu, aby s lidmi s různými potřebami uměl počítat.

Věříme, že se dočkáme dne, kdy Bezbatour nebude potřeba, do té doby však rádi přidáme ruku k dílu.

Bezbatour

Příručka pro přežití ve městě

Graficko-knihařská dílna nakladatelství Bylo nebylo pod vedením Zuzany HustMaš, autorky knihy Příručka pro přežití ve městě.

více »« méně

Když se dva malí divoši rozhodnou žít podle zálesáckých příruček a přitom vyrůstají v Praze, brzy narazí na nepřekonatelné překážky. Zjistí, že jim nezbývá jiná možnost, nežli udělat novou příručku s radami pro přežití na ulici.

Vyrobte si také svůj vlastní zápisník s originálně potištěnou obálkou pro další praktické poučky, bez kterých by se správný městský zálesák neobešel.

Příručka pro přežití ve městě

Dobrá rodina

Rodina nám většinou pomáhá držet balanc. My hledáme náhradní rodiče pro 9 tisíc dětí v ústavech, které svou rovnováhu v životě ztratily. Přijďte si k nám pohrát, procvičit si svůj balanc a dozvědět se víc!

Dobrá rodina

Integrační centrum Praha o.p.s

Nezisková organizace, která pomáhá cizincům a cizinkám ze zemí mimo EU ve snadnější integraci do společnosti.

více »« méně

Poskytujeme odborné poradenství, kurzy českého jazyka a sociokulturní orientace, tlumočíme, doprovázíme na instituce a pořádáme integrační aktivity pro širokou veřejnost.

Integrační centrum Praha o.p.s

Lékaři bez hranic – Výstava 10 let Lékařů bez hranic

Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières jsou nezávislá mezinárodní humanitární organizace, která poskytuje rychlou a profesionální zdravotnickou pomoc lidem postiženým válkami, epidemiemi a přírodními katastrofami a lidem vyloučeným ze zdravotní péče.

více »« méně

V současnosti vedou Lékaři bez hranic přes 400 zdravotnických a humanitárních projektů v téměř 70 zemích světa. Za svou činnost získali Lékaři bez hranic v roce 1999 Nobelovu cenu za mír.

Lékaři bez hranic

PrPom

Učíme první pomoc zážitkem. U našeho stánku vás čeká trénink resuscitace a zástavy masivního krvácení. Budete mít možná ruce od krve a oči navrch hlavy, ale budete vědět, jak se zachovat v krizové situaci. PrPom totiž učí první pomoc zážitkem, na který se nezapomíná.

PrPom

Bezejmenná generace

Volné uskupení převážně mladých lidí, kteří se zabývají uměleckou tvorbou, především básnickou. Naším hlavním cílem je poskytovat si vzájemné zázemí pro svou tvorbu, a to v podobě pravidelných setkání členů skupiny, workshopů nebo besed se zavedenými umělci.

více »« méně

Zároveň je pro nás ale důležité svou tvorbu prezentovat, a to ve formě autorských čtení nebo sborníků našich básní.

Bezejmenná generace

Junák - český skaut – přežití v přírodě

Všestranný rozvoj a kladný vztah k přírodě mají skauti pod kůží. Naučí i Vás, jak postavit pec na chleba nebo si vyrobit vlastní barefoot sandále.

Junák - český skaut

Když to nechce, tak to nechce

Cílem projektu je upozornit na problematiku znásilnění.

Svou činností ​chce organizace přispět k tomu, aby se všechny ženy mohly cítit bezpečně, bez ohledu na svůj věku, původ nebo sociální status, rozhodovat se podle svého a žít tak svobodně, jak žijí muži./p>

Když to nechce, tak to nechce

Děkujeme

Hlavní město Praha Městská část Praha 4 logo Farnost Michle logo URS logo Direct people logo Easytalk logo KOnstrukce media MR Studios IAQ Nano Energies Kotmel EU logo zubařství Svobodovi logo Advokátní kancelář JUDr. Jan Pavlok Simply 5 logo Foglar Architects logo Grant Thornton logo Pivovar Kácov Řeznictví Lešetický logo Maltézská pomoc logo Unijazz Dobrý cider logo Rádio 1 logo FMZine logo Old servis hate_free Informuji.cz = Akce a kultura v ČR Miluju Prahu Divoké matky Nadace Život Umělce

Vstupné 250 Kč

Děti do 12 let mají vstup ZDARMA.

Nechte pejsky doma!

Kvůli bezpečnosti návštěvníků Habrovky (kterými jsou v neposlední řadě i malé děti) prosíme nechte psy doma. Děkujeme.

Program pro děti

V sobotu dopoledne od 10:00!